Сьогодні вранці ворог уперше намагався атакувати Очаків морськими дронами зі Starlink
Російські окупаційні війська намагаються перейняти українську тактику ведення війни на морі. Сьогодні Сили оборони України зірвали чергову операцію ворога біля берегів Миколаївської області та відбили принципово нові атаки.
Про це повідомляють Миколаївські новини
Нічна засідка під Очаковом: перехоплення морських дронів РФ
Близько 4-ї години ранку українські військові зірвали спробу прориву російських безпілотних ударних катерів до нашого узбережжя. Про цю операцію повідомив військовий експерт і фахівець із радіотехнологій Сергій «Флеш» Бескрестнов. Ворожі безекіпажні катери (морські дрони) намагалися атакувати берегову лінію в Миколаївській області.
Судячи з карт об’єктивного контролю, перехоплення та знищення ворожих катерів відбулися на світанку в акваторії Чорного моря на південь від Очакова та Кінбурнської коси.
У ліквідації цілей брала участь ціла група підрозділів ЗСУ. Завдяки чіткій координації російські морські дрони були вчасно виявлені та знищені у відкритому морі ще на дальніх підступах до українського берега.
Сенсаційна знахідка: навіщо росіянам Starlink на катерах
Найцікавішою деталлю операції став огляд уламків та систем управління знищених катерів. Експерти зафіксували важливий технологічний нюанс: окупанти встановили на свої безпілотні човни тарілки супутникового зв’язку Starlink.
Як пояснив Сергій Бескрестнов, у Росії зараз просто немає інших власних надійних технологій для далекобійного управління технікою на великих відстанях у морі. Тому вони змушені закуповувати термінали через треті країни та монтувати їх на свої ударні човни для забезпечення стабільного зв’язку.
Раніше морські безпілотники використовувала переважно Україна, фактично закривши Чорноморський флот РФ у Новоросійську. Тепер Росія намагається дзеркально скопіювати цю тактику, створюючи свої катери-камікадзе для ударів по українських портах, захисних спорудах Очакова та цивільному судноплавному коридору. Проте ранкова засідка ЗСУ показала, що наші військові бачать ворога задовго до його наближення.
Ворог уперше спробував дістати до Очакова авіабомбою
Паралельно з атаками на морі противник шукає нові способи повітряного терору прибережних громад Миколаївщини. Так, у неділю, 21 червня, ворог уперше спробував дістати керованою авіабомбою (КАБ) до Очакова.
«Нічого у них не вийшло, але спроба була», — підкреслив начальник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Ким, коментуючи невдалу атаку росіян.
Очевидно, що Очаків та прилеглі території залишаються під підвищеною увагою ворога, проте Сили оборони повністю готові до будь-яких технологічних та тактичних «сюрпризів» окупантів як на воді, так і в повітрі.
Читайте також: