Трамп заявив, що скорочує термін ультиматуму Путіну до 12 днів

Коментарi:

Президент США Дональд Трамп повідомив, що з 28 липня у глави російської держави Володимира Путіна буде не більше ніж 12 днів на припинення вогню в Україні.

Спочатку термін становив 50 днів і мав закінчитися 3 вересня. «Я встановлюю новий дедлайн – 10-12 днів, починаючи з сьогодні. Більше немає сенсу чекати. Я прагнув бути щедрим та дав 50 днів, але ми не бачимо жодного прогресу», — сказав Трамп. Він додав, що з любов'ю ставиться до Росії і не хотів би вдаватися до нових санкцій, але доведеться піти на це, якщо Путін не погодиться завершити війну з Україною.

Читайте МН в Telegram: тільки важливі новини

«Ми запровадимо вторинні санкції проти Росії. Або, можливо, укласти угоду. Я не знаю. Щотижня гинуть по 5000 росіян та українців. Вони гинуть без причини», – зазначив Трамп. До цього він знову заявив, що «дуже розчарований» Путіним, оскільки щонайменше чотири рази розмовляв з ним і щоразу думав, що той припинить вогонь, але натомість російська армія продовжувала завдавати ударів по містах України та вбивати мирних жителів. "Я більше не зацікавлений у розмовах", – резюмував Трамп, відповідаючи на питання про можливі контакти з Путіним.

Президент США планував запровадити 100% мита проти країн, які закуповують енергоресурси у Росії, за відсутності прогресу в питанні завершення війни в Україні після закінчення ультиматуму. У тому числі, під нові тарифи можуть потрапити Китай, Індія та Туреччина. Заходи фактично відріжуть Росію від світового ринку нафти, який забезпечує країні кожен четвертий карбованець доходів бюджету та майже половину всіх валютних доходів економіки.

Раніше в Кремлі дали зрозуміти, що точно не зупинять війну до осені з огляду на те, що меморандуми Росії та України з умовами світу «діаметрально протилежні». За словами співрозмовників Reuters, Путіна не лякає ультиматум Трампа, як і перспектива нових санкцій, і він не має наміру відмовлятися від своїх максималістських вимог. Серед них – визнання російськими захоплених регіонів України, її нейтральний статус, скорочення ЗСУ та юридичні гарантії нерозширення НАТО на схід.

Така позиція Путіна спирається на впевненість, що його армія, яка вже розпочала літній наступ, прорве оборону найближчими місяцями та отримає повний контроль над «ДНР» «ЛНР», Херсонською та Запорізькою областями, зазначали джерела. За їхніми словами, якщо кампанія вдасться і фронт посиплеться, Росія може продовжити захоплення територій, націлившись на Дніпро, Суми та Харків.