Глибокий удар за 1300 км: українські дрони вдарили по нафтохімічному гіганту в Башкортостані

Коментарi:

Уніч проти 13 серпня Сили оборони України провели далекобійну спецоперацію, атакувавши один із найбільших нафтопереробних та хімічних комплексів Росії «Газпром нафтохім Салават».

Масштабний удар на велику відстань

Українські безпілотники подолали понад 1300 кілометрів від кордону, аби завдати удару по стратегічному об'єкту в місті Салават. За даними моніторингових каналів, атаковане підприємство є одним із найбільших у РФ і здатне переробляти до 10 мільйонів тонн сировини на рік.

Визнання атаки місцевою владою

Глава Башкортостану Радій Хабіров змушений був офіційно підтвердити факт атаки, заявивши про падіння «уламків» БпЛА в промисловій зоні міста. Унаслідок влучання на території комплексу спалахнула масштабна пожежа, приховати яку окупаційній владі не вдалося.

Системні удари по ворожій нафтопереробці

Це вже не перша успішна атака на «Газпром нафтохім Салават» — підприємство, яке поєднує нафтопереробку, хімічне виробництво та газохімічний завод, раніше вже зупиняло свою роботу після липня 2026 року. Систематичні удари по таких об'єктах продовжують системно підривати паливний та фінансовий потенціал агресора.