Чорнобаївські «фенікси» згоріли від КАБів: Росія знову розбомбила найбільшу в Європі птахофабрику

Коментарi:

Російська армія вчинила черговий акт цілеспрямованого знищення українського агросектору. Під удар керованих авіабомб (КАБів) потрапив виробничий комплекс Чорнобаївської птахофабрики, повідомляє пресслужба холдингу «Укрлендфармінг», якому вона належить.

На території підприємства миттєво спалахнула масштабна пожежа, а серія вибухів, що пролунали слідом, практично повністю зруйнувала відновлені цехи. Попередні збитки аграрії вже оцінюють у сотні мільйонів доларів.

Трагедія 2022 року: 4 мільйони загиблих птахів

Чорнобаївська птахофабрика — це не просто регіональний завод, це був ключовий елемент продовольчої безпеки України. До війни тут утримувалося колосальне поголів’я птиці, а яйця та м’ясо з Чорнобаївки годували всю країну та йшли на експорт до ЄС та Азії.

Перший раз росіяни знищили фабрику навесні 2022 року, одразу після окупації Херсонщини. Тоді через постійні обстріли відключилася автоматизована система годівлі птахів. Окупанти не підпускали до ангарів робітників і не дозволяли завезти комбікорм. Ця трагедія увійшла у світову історію: як писало впливове американське видання The Wall Street Journal, через штучний голод у закритих цехах одночасно загинуло понад 4 мільйони курей та курчат. Це був найбільший одномоментний падіж птиці в історії світового птахівництва.

Повстання з попелу: надія на нове відродження

Після того як ЗСУ деокупували Херсонщину, «Укрлендфармінг» ухвалив героїчне та фінансово ризиковане рішення. Чорнобаївських курей жартома і з гордістю почали називати «феніксами». З абсолютно випаленої землі, зруйнованих ангарів та попелу холдинг почав заново відбудовувати підприємство. Туди вклали колосальні інвестиції, закупили передове обладнання, і фабрика всупереч усьому знову почала виробляти м’ясо та давати країні мільйони яєць.

Сьогоднішній удар КАБами фактично перекреслив роки цієї надважкої праці. На місці прильотів зараз вирує вогонь, а рятувальники ДСНС ведуть боротьбу зі стихією. Правоохоронці фіксують масштаби руйнувань для міжнародних судів.

Росія вкотре спробувала вбити українське виробництво, перетворивши фабрику на руїни. Однак історія Чорнобаївки вже довела: наш бізнес уміє тримати удар. Ми щиро сподіваємося, що, попри всю жорстокість атаки, це легендарне підприємство, немов казковий Фенікс, знову знайде в собі сили повстати з попелу заради продовольчого майбутнього України.