На Херсонщині під вогнем окупантів загинули молоді сапери місії ООН та NPA
Через ворожу атаку загинули два фахівці міжнародної організації.
Внаслідок чергових терористичних обстрілів з боку російських військ у селі Новопетрівка Високопільської громади на Херсонщині загинув 24-річний працівник міжнародної гуманітарної організації Norwegian People's Aid. Трохи пізніше у госпіталі від отриманих важких травм помер його колега — 25-річний спеціаліст із розмінування цієї ж місії, за життя якого відчайдушно боролися медики.
Масштаби трагедії та поранені
Окрім двох загиблих молодих хлопців, які приїхали допомагати очищувати українську землю від вибухівки, поранення різного ступеня важкості отримали ще 4 людини. Організація NPA офіційно підтвердила втрату своїх співробітників, а її генеральний секретар Раймонд Йохансен заявив, що наразі першочерговим пріоритетом є всебічна підтримка поранених та надання допомоги всій команді, яка працює в Україні.
Зупинка місії та цинічне порушення міжнародного права
Через цей трагічний інцидент керівництво організації прийняло рішення про негайне зупинення всіх поточних операцій із розмінування на українських територіях задля безпеки решти персоналу, який налічує понад 450 осіб. Очільник гуманітарної місії наголосив, що цей напад демонструє вкрай тривожну тенденцію війни, коли міжнародні організації, попри захист міжнародним правом, дедалі частіше стають мішенями для обстрілів РФ, від чого зрештою страждає мирне населення, повідомляє голова Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Прокудін..