Американський есмінець пробив дірку в машинному відділенні іранського «санкційного» танкера

Коментарi:

Президент США Дональд Трамп звинуватив Іран у порушенні умов перемир'я.

Він знову пригрозив Тегерану знищенням критичної інфраструктури країни, зокрема мостів та електростанцій. Іранська влада у свою чергу звинуватила США у порушенні перемир'я після того, як американські військові захопили в Оманській затоці вантажне судно під іранським прапором.

Тим часом Ормузька протока, через яку зазвичай поставляється близькосхідна нафта, залишається закритою.

Учора США перехопили іранське вантажне судно Touska, яке намагалося прорвати блокаду Ормузької протоки, — збройні сили США

Пробили дірку в машинному відділенні

Навантажувальне судно під іранським прапором Touska довжиною майже 900 футів [близько 275 метрів] і вагою, порівнянною з авіаносцем, спробувало прорвати нашу морську блокаду, але в них нічого не вийшло. Ракетний есмінець ВМС США Spruance перехопив „Туску“ в Оманській затоці та видав їм чітке попередження зупинитися. Іранський екіпаж відмовився підкоритися, тому наш корабель зупинив їх, пробивши дірку в машинному відділенні», – написав Трамп у своїй соцмережі Truth Social. Написав Трамп у Truth Social.

За даними The Washington Post, судно пов'язують із іранською компанією, яка забезпечує ракетну програму Ірану. На борту були хімікати для ракетного палива. У тому числі ключовий компонент перхлорат натрію.

Блокада не припиняється

США заявляють, що продовжують блокувати рух іранських судів через Ормузьку протоку. Пентагон повідомив, що з початку блокади він змусили 23 судна розвернутися поблизу нього.