В Уфі палає НПЗ, виробник авіаційного та реактивного палива

Коментарi:

В Уфі почалася пожежа на заводі «Башнефть-Новойл». У місті була атака дронів та потрапляння до багатоповерхового будинку.

Ціль – нафтопереробка

Голова Башкортостану Радій Хабіров підтвердив (пожежу на території одного з НПЗ в Уфі. За його словами, кілька безпілотників збито на підльоті до нафтопереробних заводів, уламки одного впали в промзоні, потерпілих немає.

Впритул до «Башнефть-Новойл» розташовуються ще два заводи — «Башнефть-Уфанефтехім» та «Башнефть-УНПЗ».

"Башнефть-Новойл" – нафтопереробний завод в Уфі, філія ПАТ АНК "Башнафта", яка контролюється ПАТ "НК "Роснефть". Підприємство виробляє високооктанові бензини, моторні та індустріальні олії, авіаційне та реактивне паливо, дизпаливо, бітуми та інші нафтопродукти. Потужність заводу – близько 7,3 млн. тонн нафти на рік.

Паніка в Уфі горить багатоповерхівка, що діє з військовим заводом

Голова Башкортостану Радій Хабіров підтвердив попадання дрона до житлового будинку на вулиці Гафурі. Він знаходиться поряд із військовим заводом.

АТ «Уфімське агрегатне виробниче об'єднання» спеціалізується на виробництві складних електротехнічних систем для авіації – від систем запалення та свічок для двигунів до електродвигунів, генераторів та перетворювачів струму, що забезпечують роботу бортових систем. Також УАПО випускає компоненти паливних систем та відіграє важливу роль у виробництві військової авіації – наприклад, винищувачів Су-34 та Су-35. Завод знаходиться під санкціями США, ЄС, України, Великобританії, Канади, Швейцарії та Японії.

Підприємство перебуває у закритому реєстрі Мінпромторгу рф, у якому перераховані підприємства військово-промислового комплексу (ВПК).