На 9 років у тюрму відправили шпигуна, який приїхав у Миколаїв для координування авіаударів
За матеріалами СБУ його визнано винним за ч. 3 ст. 114-2 Кримінального кодексу України.
Реальний термін ув’язнення отримав агент фсб, який виконував розвідувальні завдання ворога на Миколаївщині. Засудженим є 35-річний рецидивіст, який збирав дані для коригування авіаційних ударів рф по підрозділах Сил оборони у прифронтовому місті.
До початку повномасштабної агресії рф зловмисник відбував покарання за тяжкі злочини у виправній установі Херсона. Після окупації міста його вивезли в рф, де завербували.
Виконуючи завдання ФСБ, агент прибув в Україну транзитом через треті країни та оселився у Миколаєві, де розпочав збір розвідувальної інформації.
Контррозвідка СБУ своєчасно викрила ворожого поплічника. Пріоритетними цілями противника були місця зосередження особового складу і військової техніки Сил оборони.
Для збору відомостей шпигун фотографував потенційні локації перебування військових, а також у ході побутових розмов «втемну» випитував необхідну інформацію у знайомих.
Зловмисника затримали співробітники СБУ у січні 2025 року. Одночасно були вжиті додаткові заходи для убезпечення об’єктів Сил оборони.
За матеріалами СБУ інформатора визнано винними за ч. 3 ст. 114-2 Кримінального кодексу України (несанкціоноване поширення інформації про рух, переміщення або розміщення ЗСУ чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчинене в умовах воєнного стану).
Розслідування проводили співробітники СБУ в Миколаївській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.