G7 не опублікує спільну заяву щодо України, але Трамп дав зрозуміти, що хоче посилити тиск на путіна

Коментарi:

Володимир Зеленський залишає саміт "Групи семи" з новою допомогою від Канади.

Канадський мовник CBC News з посиланням на високопоставлене джерело в канадському уряді повідомляє, що спільної заяви лідерів G7 щодо війни в Україні не буде, оскільки Сполучені Штати не погодилися б із остаточним формулюванням.

Однак прем'єр Канади Марк Карні планує опублікувати заяву голови "Групи семи", в якій закликає до посилення тиску на рф через санкції і заявить, що G7 підтримує мирні зусилля під керівництвом США.

Канада цього року головує у G7 на ротаційній основі. Інші лідери не повинні підписувати заяви голови G7.

Лідери G7 домовилися про шість заяв, що стосуються незаконного перевезення мігрантів, штучного інтелекту, критично важливих мінералів, лісових пожеж, транснаціональних репресій та квантових обчислень.

Президент України Володимир Зеленський залишає саміт "Групи семи" з новою допомогою від Канади, яка є господарем саміту, але без спільної заяви про підтримку від членів чи можливість зустрітися з президентом США Дональдом Трампом.

Президент Володимир Зеленський у зверненні до учасників саміту "Групи семи" у Канаді заявив, що США можуть змусити рф покласти край повномасштабному вторгненню в Україну, і для цього потрібно працювати з Дональдом Трампом.

Троє європейських дипломатів заявили, що Трамп дав зрозуміти, що хоче посилити тиск на путіна та розглянути законопроект Сенату США, підготовлений сенатором Ліндсі Гремом, але він нічого не обіцяв.