Трамп закликав до перемир'я в Україні і знову пригрозив новими санкціями
Росія та Україна мають укласти перемир'я без додаткових умов як мінімум на 30 днів, заявив президент США Дональд Трамп. За його словами, переговори між сторонами продовжуються.
Читайте МН в Telegram: тільки важливі новини
«Якщо припинення вогню не дотримуватиметься, США та їхні партнери введуть додаткові санкції», — написав глава Білого дому в Truth Social. Він додав, що на війні в Україні щодня гинуть тисячі молодих солдатів. Трамп також наголосив, що він спільно з європейськими партнерами продовжить прагнути до досягнення перемир'я між Москвою та Києвом, яке має «зрештою привести до мирної угоди».
Увечері 8 травня президент України Володимир Зеленський повідомив про «хорошу розмову» з Трампом, який стосувався, серед іншого, мирного врегулювання. Україна готова до 30-денного перемир'я «хоч із сьогоднішнього дня», наголосив він. «Ми очікуємо від Росії згоди із цією пропозицією. Я підтвердив, що Україна готова до переговорів у будь-якому форматі», – написав Зеленський у телеграм-каналі.
28 квітня президент РФ Володимир Путін оголосив про триденне перемир'я на період святкування Дня Перемоги. Однак Зеленський назвав цю ініціативу «театральною постановкою» і наголосив, що якщо Москва справді зацікавлена у перемир'ї, вона має погодитись на 30-денне припинення вогню.
У Москві цю ініціативу Зеленського фактично відкинули. «Якщо говорити про таке довготривале припинення [вогню], то тут важливі нюанси, про які президент [Володимир] Путін говорив у Кремлі. Це теж важливо, але без відповіді на ці питання йти на таке довгострокове перемир'я важко», – заявив речник президента РФ Дмитро Пєсков.