Як очистити воду зі свердловини від заліза

Коментарi:

Умови формування артезіанських вод, розташованих між водотривкими горизонтами, відбиваються з їхньої хімічному складі, які можуть бути найрізноманітнішими. Вода здатна вимивати речовини тих чи інших геологічних шарів, які вона проходить. Під час буріння та підготовки свердловин фахівці компанії «Кароліна» часто стикаються із залізистою водою при бурінні свердловин у Києві.

Артезіанська вода – мінерали та домішки

В артезіанській воді зазвичай є різні концентрації мінеральних солей, інші домішки. Таким чином, за формальними ознаками артезіанка відноситься до категорії мінералізованих вод, але далеко не завжди вода зі свердловини має ті концентрації мікро- і макроелементів, які мають ефективний лікувальний вплив.

Найбільш поширені кілька основних типів мінеральних вод:

  • сульфатні;
  • гідрокарбонатні;
  • хлоридні.

Також виділяються різноманітні підтипи змішаних вод. За змістом основних біологічно активних компонентів мінводи зустрічаються: вуглекислі, бромисті, йодисті, сірководневі, залізисті і т.д.

Якщо вода контактує із шарами вапняку, у ній підвищується вміст карбонатів кальцію та магнію. Підвищений вміст заліза може бути після проходження води через залізисті руди. Є води, наповнені марганцем та фтором, причому, як правило, з перевищенням безпечних для людини концентрацій.

Підвищений вміст заліза у воді, особливо у деяких його формах, завдає шкоди організму. Наявність цього металу також призводить до зношування сантехніки. Таку воду потрібно попередньо очистити перед використанням, щоб усунути довготривалий негативний вплив і на організм, і на побутову техніку, і систему водопостачання.

У воді – залізо різних видів

Залізо, що фіксується у воді, присутній у чотирьох формах:

  • двовалентне;
  • тривалентне;
  • бактеріальне;
  • колоїдна.

Двовалентне проявляє себе тільки після контакту з киснем, у процесі хімічної реакції перетворюється на тривалентне і випадає на дно. Тривалентний вигляд робить воду рудуватою через безпосередню присутність частинок заліза у воді. Наявність пластівців у рідині говорить про бактеріальне походження.

Колоїдне залізо присутнє в таких частинках, які не відфільтровуються та не осідають на дно під дією сили тяжіння. Такі води можуть бути лікувальними, проте вживати їх на постійній основі не варто.

Важливо пам'ятати, що постійне вживання води з надлишковим вмістом заліза завдає шкоди організму: призводить до хвороб печінки та нирок, передчасного старіння.

Метал накопичується в трубах та інших елементах сантехніки, комунікацій водопостачання та водовідведення, що прискорює зношування техніки та інженерних мереж.

Перевірені способи очищення води від заліза

Використовуються такі прості побутові способи очищення води:

  • фільтри із спеціальними картриджами з активованим вугіллям;
  • відстоювання в окремій ємності з використанням шунгіту та кремнію.

Хороший ефект захисту від заліза у воді дають різні види фільтрів із активованим вугіллям.

Очистити воду від заліза та інших домішок можна спеціальними мембранними фільтрувальними системами, які працюють за принципами:

  • іонного обміну;
  • зворотного осмосу.

Також можна передбачити окрему підсистему очищення та водопідготовки у системі водопостачання.

Використовуються колонні системи очищення води з додаванням окислювачів, що призводять до випадання заліза на дно з наступним механічним очищенням.

Застосовується безнапірна аерація, суть якої полягає у тривалому відстоюванні води у відкритих ємностях з подальшим випаданням заліза в осад та простою механічною фільтрацією.

Залежно від ваших потреб, ви можете вибрати ефективний спосіб очищення залізистої води.

При проектуванні власної системи водопостачання важливо брати до уваги високу ймовірність необхідності фільтрації чи очищення води від певних домішок. Повинне бути обране відповідне обладнання відповідно до того чи іншого технічного рішення та відведено місце для його розміщення.