З Oчаківського музею вивезли безцінні картини знаменитих художників-мариністів Айвазовського та Судковського

За підтримки Євросоюзу

Через обстріли Очакова довелося евакуювати цінні експонати музею мариністичного живопису.

Музейна колекція, в якій представлені картини Руфіма Судковського, Івана Айвазовського та Тетяни Яблонської, станом на 7 вересня вже зберігається у безпечному місці.

Допомогу з пакувальними матеріалами та евакуацією колекції мариністичних творів надали "Платформа MY ART" та "Агенція розвитку Миколаєва" за підтримки Програми Євросоюзу House of Europe.

"Ми не перший рік співпрацюємо з миколаївськими музеями по оцифруванню предметів з їхніх колекцій. В цьому році теж планували продовжувати цю справу, хотіли розказати про унікальну українську культурну спадщину, зокрема із фондів очаківського музею. Але війна, м’яко кажучи, внесла свої корективи. Тому разом із музейними працівниками ми зосередились на тому, аби убезпечити ці унікальні експонати", — каже менеджер з комунікацій "Агенції розвитку Миколаєва" Євген Гомонюк.

Очаківський музей — єдиний в Україні музей, присвячений мариністичному живопису — різновиду образотворчого мистецтва, у якому зображують море.

"Ці картини вперше покинули музейні стіни з моменту відкриття музею у 1982 році. Їхні сюжети тісно пов'язані з культурним контекстом нашого міста і регіону. Вони змальовують українські краєвиди Чорноморського узбережжя, морської стихії, побут морських рибалок, військові баталії та історичні віхи розвитку України як військово-морської держави. Тому, перифразовуючи слова відомого українського реггі-хіту 90-х — "То моє море", і ми його врятували", — розповів Євген Гомонюк.

Музей є територіально-відокремленим відділом Мико­лаївського обласного художнього музею імені Василя Верещагіна. Врятована колекція — це мариністичний живопис та графіка XIX-XX століть.