На Кінбурні окупанти знищили реліктові ліси, на відновлення яких не вистачить і ста років

Коментарi:

З початку повномасштабного вторгнення армії рф на територію України було окуповано вісім заповідників та 12 природоохоронних парків.

Фахівці міністерства захисту довкілля та природних ресурсів зафіксували понад дві тисячі випадків знищення живої природи, руйнування екосистем.

"Сума збитків екології від російської агресії понад 962 мільярди гривень, тобто майже один трильйон. Розрахунки тривають. Шкода від забруднення повітря сягає 923 мільярди, шкода ґрунтам та землям – 138 мільярдів», – сказав міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

За словами міністра, особливо постраждала Кінбурнська коса.

Там загинула незчисленна кількість диких тварин та птахів. Також на території Кінбурна внаслідок обстрілів у травні згоріли реліктові ліси, для відновлення яких піде поад сто років.

"Яскравий приклад життя під окупацією та загрози для заповідних територій міжнародного значення — Кінбурнська коса. Там на сьогодні загинули безліч диких тварин та птахів. Ми навіть не можемо обрахувати точну кількість. Знаємо тільки про те, що там згоріли реліктові ліси, для відновлення яких треба буде дуже багато років, навіть не десять, п’ятдесять і не сто", – вважає Руслан Стрілець.