Які альтернативи існують у системі нагрівання тютюну IQOS?

Коментарi:

IQOS – популярна система нагрівання тютюну. Її розробила відома компанія Philip Morris, яка також випускає звичайні сигарети. Користувачі обговорюють безпеку та відчуття від IQOS, регулярно порівнюючи її з електронними сигаретами та вейпами.

Відмінності IQOS від звичайних сигарет

Багато людей помилково вважають IQOS такою ж шкідливою, як звичайні сигарети. Вони мотивують це тим, що в обох випадках до легень потрапляють продукти горіння тютюну. Це не зовсім так.

Сигаретний дим містить токсичні смоли та канцерогени, здатні викликати хвороби легень та серця. Вони утворюються у процес горіння тютюну. IQOS лише нагріває листя тютюну, просочені гліцерином. Вони не горять, тож у легені потрапляє пара з ароматом тютюну, а не їдкий та небезпечний дим.

У цьому головна відмінність від традиційної сигарети:

  • тютюн у сигареті згоряє при температурі вище 800 ° С і утворює дим, що містить багато шкідливих речовин;
  • IQOS нагріває капсулу до набагато нижчих температур – до 350 ° C – без горіння, попелу та диму;

Оскільки тютюн нагрівається, а не спалюється, рівень шкідливих речовин в аерозолі IQOS значно знижується порівняно з сигаретним димом.

Що краще: IQOS чи електронні сигарети?

Кожен користувач вибирає варіант до душі. Можна з упевненістю говорити, що відчуття від Айкос максимально близькі до ефекту від звичайних сигарет. Люди, які кидають палити, рідко одержують задоволення від вейпу з безнікотиновою рідиною. Стики Айкос містять невелику кількість нікотину.

Ще одна перевага IQOS над електронними сигаретами – простота використання. Вейпи мають електроніку, розібратися з якою може бути складно для новачка. Айкос влаштований дуже просто – в корпусі розташований нагрівач, акумулятор і отвір під стик. Як і вейп, система потребує зарядки та періодичного чищення.

На відміну від електронних сигарет, IQOS використовується справжній тютюн, а не ароматизовані рідини. Незважаючи на це, у системах Айкосу повністю відсутні канцерогенні смоли. Це вагомий плюс для охочих кинути палити.

Альтернативи та аналоги IQOS

Айкос – найпопулярніша, але не єдина система нагрівання тютюну. Ще одна тютюнова компанія British American Tobacco пропонує GLO – аналог із ідентичними функціями.

GLO поєднує інноваційну технологію індукційного нагріву і новий формат стека Demi. Стики містять на 30% більше тютюну для кращої насиченості та смакового задоволення. Багато пристроїв мають 2 режими роботи – Standard і Boost, тому ви можете контролювати насиченість смаку, змінюючи температуру та швидкість нагрівання капсули. Пристрій має ергономічний дизайн із покриттям soft touch, надійні акумулятори.

Ще один аналог IQOS – Jouz. Цей пристрій більш компактний, але також використовує систему нагрівання тютюну від акумулятора. Jouz має мінімалістичний сигароподібний дизайн. Основний матеріал корпусу – матовий пластик. Для зарядки Jouz підійде будь-яке джерело або повербанк.

Для стабільної роботи всі системи потребують періодичного чищення.

Наскільки безпечні нагрівачі тютюну?

Незалежно від того, ви вибрали IQOS, Jouz або GLO, безпека повинна бути на першому місці. Згідно з математичними розрахунками, перехід із традиційних сигарет на систему нагрівання тютюну знижує ризик захворювання на рак у 10-100 разів. Хімічні процеси, характерні для горіння тютюну, також проходять при нагріванні. Однак їх інтенсивність у рази нижча, тому вдихати пару від нагрівача набагато безпечніше. Аерозоль містить нікотин у низьких концентраціях, що особливо допомагає тим, хто хоче кинути палити.

Ще один плюс – знижена шкода для оточуючих. Аерозоль з нагрівача виходить тільки якщо користувач робить затягування. Навколишні можуть вдихнути пари лише тоді, коли користувач робить видих. Це вигідно відрізняє нагрівачі від сигарет, які не перестають димитися, доки не згорять повністю.