Будуй своє майбутнє разом з Південноукраїнською АЕС

Комментарии:

З 15 серпня по 31 жовтня Південноукраїнська АЕС (ПАЕС) приймає заяви на підписання тристоронніх договорів зі студентами профільних вишів. Для молоді це реальний шанс вже зараз отримати гарантії працевлаштування й не хвилюватись про те, що після здобуття освіти доведеться опинитися на роздоріжжі.

Звісно, певний зиск від тристоронніх угод має і ПАЕС, на підприємстві поступово йде омолодження колективу. Зважаючи на те, що ядерна галузь і атомно-промисловий комплекс є одними з найвагоміших складових енергетичної, економічної та екологічної безпеки України, потреба в кваліфікованих фахівцях тут є завжди.

Хто може укласти тристоронню угоду?

Південноукраїнська атомна станція вже понад 25 років займається цільовою підготовкою кадрів, адже йде зміна поколінь і потрібні молоді спеціалісти. Починаючи з 2006-го, укладаються тристоронні договори «ЗВО-Студент-АЕС». Наразі Alma Mater для майбутніх енергетиків є:

  • Київський національний університет імені Тараса Шевченка;
  • Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського;
  • Національний університет «Одеська політехніка»;
  • Вінницький національний технічний університет;
  • Львівська політехніка;
  • Харківський політехнічний інститут;
  • Харківський національний університет радіоелектроники;
  • Український державний хіміко-технологічний університет (місто Дніпро).

Молодих спеціалістів для ПАЕС готують за фахами «Атомна енергетика», «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», «Гідроенергетика», «Хімічні технології та інженерія», «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» та ін. Зацікавлені можуть звернутися до кадрової служби Південноукраїнської АЕС і дізнатись про повний перелік спеціальностей, що затребувані на підприємстві, та умови підписання тристоронніх угод.

Як підписати тристоронній договір «ЗВО-Студент-АЕС»?

Схема укладання тристоронніх угод максимально проста. Перш за все слід подати заяву про бажання підписати договір на цільову підготовку, копію паспорта. Це можна зробити безпосередньо в кадровій службі підприємства або ж взяти документ у виші (зразки надіслано в усі профільні університети). Треба заповнити бланк, вказавши:

  • для студентів першого курсу – інформацію про вступні бали за підсумками Національного мультипредметного тесту;
  • для студентів другого-шостого курсів – підсумкову успішність за попередній рік. Також за наявності можна надати клопотання від вишу та/або структурного підрозділу АЕС, де проходив практику студент.

Відбір студентів здійснюється з урахуванням рівня успішності за рейтинговою системою. Якщо одразу не вдалося підписати тристоронню угоду, можна зробити це наступного року. Для цього необхідно покращити успішність та «підтягнути» бали. Кількість тристоронніх договорів, що укладаються, не обмежена. Усі заяви розглядаються колегіально комісією, а остаточне рішення про доцільність укладання тристороннього договору ухвалює генеральний директор Південноукраїнської АЕС.

Що дає підписання тристоронньої угоди?

Студенти, які уклали тристоронню угоду, мають проходити виробничу та переддипломну практику на АЕС. Це хороша нагода ознайомитися з виробничими процесами, особливостями перепускного режиму, особисто поспілкуватися з представниками обраної професії, побачити, як ставляться на підприємстві до молоді. Плюс до того – досвідчені спеціалісти атомної станції виконують супровід підготовки дипломних проєктів за актуальними для енергетики темами. Крім того, за високі бали під час навчання можна отримати персональну стипендію від НАЕК «Енергоатом». Це мотивує сконцентруватися на отриманні знань та не відволікатися на пошук підробітку.

Ну і головна перевага – це гарантоване працевлаштування на енергетичне підприємство. Колективний договір «Енергоатома», який визначає трудові відносини між роботодавцем і працівниками, є одним з кращих у країні. Основними пріоритетами кадрової політики завжди були й залишаються турбота про колектив, забезпечення гідних умов праці для персоналу. У рамках колдоговору передбачені соціальні пільги і гарантії, на захисті інтересів працівників стоїть профспілковий комітет.

На ПАЕС обов’язково резервують місця для студентів, які навчаються за тристоронніми угодами. Розподіл до цехів відбувається під час процедури професійного відбору. Випускників беруть як на робітничі, так і на інженерні посади. Колишні студенти можуть краще дізнатися про роботу основного та допоміжного обладнання АЕС, набратися практичного досвіду та поступово просуватись кар’єрними сходами. Для цього створені всі умови.

На Південноукраїнській АЕС підтримують молодих спеціалістів після закінчення профільних закладів вищої освіти, допомагають перейти з академічного середовища до реальної професійної практики. У цехах передбачено наставництво, старші колеги допоможуть зробити перші кроки у професії та адаптуватися на робочому місці.

Перспективи для молоді

Якщо ти випускник вишу й працевлаштувався на АЕС, то на що можеш розраховувати? На Південноукраїнській атомній станції є організація молоді, до якої входять усі працівники віком до 35 років, наразі таких понад півтори тисячі.

Також можна долучитися до Українського ядерного товариства – організації, яка формує позитивну думку населення про мирне використання ядерної енергії, залучає молодь для вирішення питань атомної енергетики, а також проводить для школярів наукові, екологічні (чисто FEST) та патріотичні заходи. Тут кожен може реалізувати себе як особистість, бути ближче до науки, розкрити свій творчий потенціал або генерувати ідеї та реалізувати їх з командою однодумців.

Щоб швидше просуватись кар’єрними сходами, молоді пропонують брати участь у конкурсах наукових доповідей та професійної майстерності. Такі батли щорічно проходять спочатку на станційному, а потім і на галузевому рівні. Їхньою метою є пошук нових шляхів оптимізації виробничого процесу, стимулювання ініціативи, розкриття потенціалу та покращення загального рівня знань персоналу. Переможці конкурсів професійної майстерності отримують грошову премію, а також можливість підвищити професійний розряд.

Як молоді реалізувати свій потенціал?

До речі, це хибна думка, що в енергетиці працюють суто чоловіки. На ПАЕС, а також у цілому в компанії НАЕК «Енергоатом» намагаються дотримуватись принципів гендерного паритету. Наразі майже третину колективу складають жінки, вони працюють у сферах економіки та фінансів, хімічних технологій, нормування та оплати праці, дезактивації, інформаційних технологій. Представниці прекрасної статі трудяться чи не в усіх підрозділах Південноукраїнської АЕС, зокрема й на керівних посадах. Кожна жінка може і робить свій вагомий внесок у забезпечення надійної та стабільної роботи підприємства.

Атомна молодь, незважаючи на непросту ситуацію в країні, продовжує впевнено рухатись далі. Вільний від роботи час активісти проводять за спільною справою. З урахуванням нинішніх реалій багато хто почав волонтерити, представники організації молоді неодноразово збирали гуманітарну допомогу для мешканців деокупованих та окупованих територій, запустили цікаві раціоналізаторські проєкти для допомоги нашим військовим.

Кожен сам пише сценарій свого майбутнього й це стосується як особистого, так і професійного життя. Якщо для вас важливі стабільність, соціальні гарантії, можливості для реалізації потенціалу та дружний колектив, варто вже зараз задуматися про укладання тристоронньої угоди «ЗВО-Студент-АЕС». Це ваш шанс отримати впевненість у завтрашньому дні!

Статтю підготувала Анастасія Чабанюк,
20 років тому теж вчилась за тристоронньою угодою “ЗВО-Студент-АЕС”