27 января
 • ПОДПИСКА НА НИКОЛАЕВСКИЕ НОВОСТИ
 • КОМПЛЕКТ
 • ОБЩЕСТВЕННО-ПОЛИТИЧЕСКИЙ
 • ТЕЛЕВИЗИОННЫЙ
 • СПОРТ
 • Миколаївський Центр захисту тварин роз’яснив, що робити власникам собак небезпечних порiд

  На законодавчому рівні затверджено обов'язок власника страхувати відповідальність за шкоду, яка може бути заподіяна третім особам.

  Відповідно до частини 5 статті 9 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», особа-власник домашньої тварини ЗОБОВ'ЯЗАНА забезпечити безпеку оточуючих людей, тварин і майна від заподіяння шкоди супроводжуваної тварини, якщо вона з'являється поза місцем свого проживання або утримання. І тому на законодавчому рівні затверджено обов'язок власника страхувати відповідальність за шкоду, яка може бути заподіяна третім особам.

  Постанову Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку і правил проведення обов'язкового страхування відповідальності власників собак за шкоду, яка може бути заподіяна третім особам», прийнято з метою забезпечення відшкодування шкоди, заподіяної життю, здоров'ю та/або майну постраждалої особи.

   Хто і коли повинен укладати договір страхування?

  Власники собак, породи яких зазначено у додатку цього Порядку, до або під час їхньої реєстрації, перереєстрації повинні в установленому порядку укласти договір обов'язкового страхування відповідальності власників собак за шкоду, яка може бути заподіяна третім особам. У разі відсутності договору страхування реєстрація, перереєстрація собак не проводиться.

   Яку шкоду потрібно відшкодовувати?

  Відшкодуванню підлягає пряма шкода, заподіяна внаслідок агресивної та/або непередбачуваної дії собаки. Розмір шкоди визначається в установленому законодавством порядку.

  На яке відшкодування можна розраховувати?

  Відповідно до статті 6 цього Порядку, передбачено відшкодування:

  - у разі відшкодування спадкоємцям особи, яка померла внаслідок страхового випадку, - 11000 гривень;

  - у разі призначення потерпілій фізичній особі I, II або III групи інвалідності - відповідно 8250, 5500, 2750 гривень;

  - за кожен день непрацездатності потерпілої фізичної особи, розладу здоров'я у дитини - 20 гривень, але не більше ніж 2500 гривень;

  - у разі пошкодження (знищення) майна третьої особи - у розмірі його балансової вартості, але не більше ніж 30000 гривень. У разі відсутності балансової вартості майна його розмір установлюється страховиком за домовленістю з третьою особою, але не більше ніж 30000 гривень. Якщо таку домовленість не було досягнуто, розмір збитків установлюється за рішенням суду. У разі часткового пошкодження майна для виплати страхового відшкодування оцінюється вартість майна, що підлягає заміні або відновленню (вартість відновлення), у визначеному законодавством порядку.

   Просмотров:
   comments powered by HyperComments