18 января

Для Миколаївської обласної бібліотеки настають сутінкові часи

Регіональна акція до Всеукраїнського дня бібліотек «Бібліотечні сутінки»

30 вересня, час проведення: з 17.00 до 20.00

17.00-18.00 Зустріч-діалог «Міфологічні основи фентезі: знаки, коди, символи»

Відділ документів з питань культури і мистецтв запрошує на зустріч-діалог «Міфологічні основи фентезі: знаки, коди, символи» та пропонує разом поміркувати: у чому причині успіху жанру «фентезі» у сучасному світі? Може у тому, що кращі зразки світового фентезі – це свого роду діалоги авторів творів з тисячолітнім надбанням людської культури? Які саме джерела ідей для найбільш глибоких за змістом творів фентезі були втілені у міфи, літературні образи минулих епох, культурні коди й символи? Кращі твори фентезі – це далеко не проста література й, щоб усвідомити усі пласти задумів письменника і смислів твору, треба знати світову міфологію й літературу минулих століть. Сподіваємося на обмін думками з цього приводу. Краще розібратися з цією досить складною темою допоможе кандидат філологічних наук, старший викладач кафедри англійської філології Чорноморського національного університету імені Петра Могили Олександра Геннадіївна Філоненко.

17.00-18.00  Краєзнавчий триптих «Дзеркало магії»

Поринути в атмосферу ірреального та незвичайного ви зможете, завітавши на краєзнавчий триптих « Дзеркало магії». Під час зустрічі з миколаївською письменницею, художницею Оленою Півненко ознайомитесь із серією романів з циклу «Єлень», де майстерно переплелися скандинавська і слов’янська міфології, та дізнаєтеся від авторки про творчі плани на майбутнє. Учасники заходу візьмуть участь у тематичній вікторині та переглянуть книжкову виставку «На межі уяви та мрії».

17.00-19.00 Бібліотечний містик-портал «Подорожуючи світом фентезі»

Учасники містик-порталу матимуть змогу провести незабутній вечір, наповнений пригодами у паралельних фантастичних світах. У багатьох творах цього жанру портал являє собою штучно створюваний прохід з одного світу в інший, зазвичай він створюється магом для переміщення персонажів. На сміливців чекають безліч перепон, перешкод та пасток, через які вони мають дістатися іншого виміру, включивши на максимум логіку та спритність.

18.00-19.00 Подорож у часі «Таємниці минулих століть»

Під час подорожі у часі «Таємниці минулих століть» відвідувачі познайомляться з жанром наукової фантастики, що вважається найпопулярнішим у літературі, кіно та інших видах мистецтва. Дізнаються про топ-6 передбачень письменників-фантастів, що стали пророчими у майбутньому, різноманітні напрямки фантастичної літератури, ознайомляться з основними сюжетами та подіями у фантастичних творах, зануряться в атмосферу численних таємниць минулих століть.

18.00-19.00 Інтерактивна гра «Фантастичні межі мислення»

Альберт Ейнштейн вважав, що «уява важливіша за знання. Знання обмежені, тоді як уява охоплює весь світ, стимулюючи прогрес, породжуючи еволюцію». Регіональний тренінговий центр запрошує взяти участь в інтерактивній грі «Фантастичні межі мислення» та перевірити вміння мислити і знаходити логічні зв’язки між різноманітними предметами, явищами і персонажами.

18.00 -19.00 Костюмована вечірка «Магічна сила Гаррі Поттера»

На прихильників вигаданого персонажу і головного героя знаменитої серії романів англійської письменниці Джоан К. Ролінґ чекатимуть вікторини, перегляд та обговорення відеофільмів «50 фактів про Гаррі Поттера, які ви не знали» та «10 божевільних подробиць про Гаррі Поттера, які ви пропустили». Активні учасники заходу перевірять свою вдачу у конкурсах «Презентуй свій костюм», «Намалюй Гаррі Поттера», «Патронус», «Омут пам’яті».

18.30-19.30 Віртуальне рандеву «Хроніки фентезі: 10 найгучніших науково-фантастичних романів XXI ст.»

Відкрити для себе все розмаїття фантастики відвідувачі зможуть, завітавши на віртуальне рандеву «10 найгучніших науково-фантастичних романів XXI ст.». Захоплюючі міжзоряні пригоди із сюжетом, що розгортається серед дивовижних світів, бурхливий потік пригод головних героїв, цікаві романи про іншу реальність, сміливі ідеї видатних авторів та незвичайні дебюти – все це очікує на відвідувачів цього заходу. Письменники відкриють, що чекатиме на нас у «далекій-далекій галактиці», куди можуть привести людство новітні технології та зацикленість на електронних пристроях.

18.30-20.00 Літературний перфоманс «Українське фентезі: за межами реальності»

Уявіть себе на мить, що у звичайній бібліотеці, де панує тиша та працюють милі та доброзичливі бібліотекарі, раптом оселилися дивовижні істоти. Можемо вас запевнити, що це все стане можливим, якщо ви завітаєте на літературний перфоманс «Українське фентезі: за межами реальності». Гості заходу здійснять інформмандрівку у часі «Від джерел українського фентезі до сьогодення» та познайомляться з визнаними метрами цього жанру, зазирнуть у потойбіччя гоголівських творів, побачать прекрасну Мавку, яка щойно вийшла зі старого, оповитого таємницею ліса, дізнаються про добрі вчинки конотопської відьми, зіткнуться з магічними світами подружжя Дяченків та інших талановитих сучасних письменників.

Сміливцям, які наважаться перевірити себе на міцність, буде запропонована вікторина «Воно навколо нас».

Усім, хто втомився чекати поки зацвіте папороть, буде представлена можливість зробити його самому упродовж майстер-класу «Чарівна квітка» у техніці «канзаші». Протягом вечора для бажаючих буде працювати тематична фотозона «Магія книги», що допоможе приміряти на себе образи героїв улюблених книжок та зберегти на довгу пам’ять найяскравіші моменти «бібліосутінок». Багатобарвність українського фентезі з фонду обласної бібліотеки від Шевченка до Дяченків буде представлена на виставці.

19.00-20.00 Інтерактивна виставка «Цікава наука»

Відвідувачі цього вечора зможуть відвідати інтерактивну виставку робіт студентів Миколаївського національного університету ім. В.О.Сухомлинського «Цікава наука». Пропонуємо долучитися до світу наукових цікавинок засобами фізичних експериментів. На відвідувачів чекають неймовірні досліди та ноу-хау науки: неньютонівська рідина, інтерференція на крилах бабки, електричний скат, явище «туманного Альбіону», вогняне торнадо та інші моделі й презентації.

Усі, хто завітав до обласної бібліотеки з 17.00 до 20.00, матиме можливість:

– виготовити сувеніри під час майстер-класів «Чарівна квітка» у техніці «канзаші» та захисну маску в стилі «фентезі» (розпис по тканині);

– взяти участь у вікторинах «На межі уяви та мрії», «Воно навколо нас»;

– зробити унікальні фото у фотозонах: «Магія книги»; «Корабель-Привид», «Острів Дракона»; «Хроніки Нарнії: по ту сторону осені»; «Хроніки Нарнії: Велика Зима»; «Хроніки Нарнії: по дорозі до Нарнії»;

– стати користувачами бібліотеки під час акції безоплатної видачі читацького квитка «Для друзів відчинені двері»;

– відібрати цікаві книги для домашнього читання з полиць буккросингу «Фантастичний світ книги»;

– навчитися користуватися 3D-ручками та зробити власноруч пам’ятний подарунок.

Завітайте до бібліотеки та отримайте позитивні емоції й гарний настрій!

Наша адреса: вул. Московська, 9, тел. (0512) 37-34-20.

ВХІД ВІЛЬНИЙ З ДОТРИМАННЯМ САНІТАРНИХ УМОВ

    Просмотров:
    comments powered by HyperComments