6 августа

Кожна застрахована особа має знати про своє право на реабiлiтацiйне лiкування

У дирекції Фонду соціального страхування України в Миколаївській області розповіли про страхові виплати та витрати потерпілим на виробництві та надання матеріального забезпечення застрахованим особам

Фонд соціального страхування України стоїть на сторожі не тільки своєчасного призначення страхових виплат та страхових витрат потерпілим на виробництві, надання матеріального забезпечення застрахованим особам, але й одним із пріоритетних напрямків роботи Фонду є турбота про здоров'я людини праці.

Із моменту, коли Фондом було змінено вектор у роботі з направлення застрахованих осіб та членів їхніх сімей на лікування до реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань та травм, минуло майже два роки. І сьогодні, підбиваючи підсумки роботи, хочеться нагадати про основні кроки, які необхідно зробити працюючій особі для отримання реабілітаційного лікування.

Пройти відновне лікування в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу після перенесених захворювань і травм за рахунок коштів Фонду соціального страхування України має право кожна працююча особа за наявності відповідних медичних показань. На реабілітацію направляються особи у разі підгострого періоду інфаркту міокарда, опіків, захворювань легень, цукрового діабету, оперативного та інструментального видалення каменів із нирок тощо за рекомендацією лікуючого лікаря та за наявності висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я, де перебуває зазначена особа на лікуванні. Не залишилися поза увагою і працюючі захисники Вітчизни, які брали участь у АТО. Вони мають можливість пройти медико-психологічну реабілітацію не тільки особисто, але й із членами своєї родини. Зверну увагу на позитивну динаміку, яку дає реабілітація жінок із патологією вагітності. До речі, вагітні направляються на відновне лікування безпосередньо жіночими консультаціями.

Також особливу увагу було приділено лікуванню дітей, які страждають на цукровий діабет. Після висновку лікарсько-консультативної комісії щодо необхідності реабілітації за певним профілем, у лікарню до пацієнта приїжджає фахівець Фонду та разом із хворим заповнює заяву на проходження реабілітаційного лікування. Людині надається перелік санаторіїв, що відповідають вимогам із профілю її хвороби, і вона самостійно обирає санаторно-курортний заклад, де відновлюватиме своє здоров'я. Потім Фонд узгоджує з санаторієм наявність вільних місць, і укладається тристоронній договір - між Фондом, санаторієм і хворим. На весь період реабілітаційного лікування застрахованій особі видається листок непрацездатності, що оплачується за рахунок коштів Фонду.

Аби застрахованим особам було легше орієнтуватися у чинному законодавстві щодо відновного лікування, Миколаївським міським відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Миколаївській області розроблено та доведено до страхувальників покрокові дії з направлення хворих, які перебувають на стаціонарному лікуванні, за наявності медичних показань на доліковування в реабілітаційні відділення санаторно-курортних закладів. Крім того, працівниками Відділення постійно проводиться робота серед застрахованих осіб підприємств, організацій, установ та фізичних осіб-підприємців міста Миколаєва та Миколаївського району щодо роз'яснення прав працюючих на реабілітаційне лікування.

І як результат проведеної Відділенням роботи є направлення протягом 2019 року на відновне лікування понад 300 застрахованих осіб та членів їхніх сімей, вартість лікування яких становила близько 4 мільйонів гривень.

І можна з упевненістю констатувати, що проходження відновного лікування застрахованими особами в санаторно-курортних закладах Моршина, Миргорода, Трускавця, Немирова, Кончі-Заспи, Хмільника та інших за вибором хворого дає високу ефективність, про що свідчить той факт, що 92 відсотки осіб після лікування в санаторно-курортних закладах відновлюють працездатність.

Усі ці заходи проводяться в тісній співпраці з лікувальними закладами міста Миколаєва та Миколаївського району, якими безпосередньо надаються висновки лікарсько-консультативної комісії про потребу застрахованої особи в реабілітаційному лікуванні.

За підсумками роботи Відділення за поточний рік, хочеться висловити подяку за роботу з направлення застрахованих осіб на реабілітаційне лікування до санаторно-курортних закладів головному лікарю комунального некомерційного підприємства «Миколаївська обласна клінічна лікарня» Миколаївської обласної ради П. І. Римару, начальникові комунального некомерційного підприємства «Миколаївський обласний клінічний госпіталь інвалідів війни» Миколаївської обласної ради В. С. Поточняку, головному лікарю комунального некомерційного підприємства «Міська лікарня швидкої медичної допомоги» Миколаївської міської ради О. Є. Дем'янову, головному лікарю комунального некомерційного підприємства «Міська лікарня №1» Миколаївської міської ради М. Г. Грачовій, головному лікарю комунального некомерційного підприємства «Міська лікарня №3» Миколаївської міської ради О. П. Чеботарьову, головному лікарю комунального некомерційного підприємства «Міська лікарня №4» Миколаївської міської ради Л. Ю. Дергуновій, головному лікарю комунального некомерційного підприємства «Миколаївська центральна районна лікарня» Миколаївської районної ради Т. А. Хоржевській.

Кожна застрахована особа має знати про своє право на отримання реабілітаційного лікування, що гарантовано їй статтею 29 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 року №1105-XIV.

Напередодні Нового року та Різдва Христового зичимо всім мешканцям Миколаївщини міцного здоров'я, родинного щастя, затишку, миру, злагоди та Божого благословення!

 Юрій Ганношин, начальник Миколаївського міського відділення управління виконавчої
дирекції Фонду соціального страхування України в Миколаївській області

Просмотров:
comments powered by HyperComments