ЮУАЕС придбала робота для очищення бризкальних басейнів

Комментарии:

На ЮУАЕС реалізовано черговий захід Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки. Для очищення систем технічної води відповідальних споживачів придбано роботизований агрегат, який видалятиме муловий осад з дна бризкальних басейнів навіть під час роботи енергоблоків.

Бризкальні басейни є складовою системи технічного водопостачання відповідальних споживачів, які виконують функцію охолодження обладнання систем безпеки і систем, важливих для безпеки. Це теплообмінники аварійного та планового розхолоджування, насоси систем безпеки та інше. Карти бризкальних басейнів знаходяться під відкритим небом. У процесі охолодження технічної води на дні утворюється осад. Накопичуючись, він може напірними трубопроводами потрапляти до обладнання і забруднювати його. Щоб не допустити цього, доводиться періодично очищувати дно басейнів.

«Досі, щоб очистити дно бризкальних басейнів, нам доводилось виводити з роботи один з каналів безпеки, осушувати карту басейну і вручну вибирати мул, який там накопичився. Роботизований пристрій на основі самохідної платформи дозволить виконувати очищення «на ходу», тобто під час роботи енергоблоків і функціонування усіх систем безпеки», - пояснює начальник турбінного цеху №2 Дмитро Веслополов.

Система очищення складається з роботизованого пристрою, який переміщується під водою дном басейну, сита, центрифуги для осушення мулового осаду. Також у її складі контейнер та транспортний пристрій, за допомогою якого сухий залишок переміщуватимуть для подальшої утилізації. Увесь комплекс за обсягом функцій нагадує мініцех. На спеціальній платформі розміщена кабіна для оператора зі щитом управління та моніторами. На один з них виводиться відеотрансляція з дна бесейну. Управління роботом ведеться як в автоматичному, так і в ручному режимі. Для автоматичного режиму розроблено декілька алгоритмів. Проте южноукраїнські фахівці спочатку проведуть випробування в ручному режимі. Відпрацюють занурення, збір осаду, його осушення. Лише після цього послідовно відпрацьовуватимуть усі алгоритми роботи системи.

Головний елемент системи – робота - сконструювала фірма VEDA (Швеція). Решту обладнання виготовило ТОВ «Компанія ТИТАЛ» (Київ), яке спеціалізується саме на виробництві спецтехніки для різних галузей. Серед переваг системи – мобільність. За допомогою причепа її можна переміщувати між картами басейнів.

«Найголовніше, що операцію з очищення технічної води ми зможемо виконувати за першої ж потреби, не чекаючи на виведення з роботи одного з каналів системи безпеки і осушення карти бризкалів, – наголошує начальник ТЦ №2 Дмитро Веслополов. - Це, безсумнівно, підвищує рівень безпеки енергоблоків ЮУАЕС».

Роботизований пристрій пройшов вхідний контроль. Виробники обладнання мають провести його налаштування та курс підготовки для персоналу, який працюватиме з системою. Ввести обладнання в роботу планують навесні, коли температура повітря буде сталою. Крім того, наразі карти бризкальних басейнів очищення не потребують.

Інформація про ВП ЮУАЕС

ЮУАЕС – основа Южно-Українського енергетичного комплексу, розташованого на півдні України в Миколаївській області. Він забезпечує потреби в електричній енергії регіону з більш як п’ятимільйонним населенням. До складу енергокомплексу входять: Южно-Українська АЕС (3 атомні енергоблоки сумарною встановленою потужністю 3000 МВт), Олександрівська ГЕС на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 9,8 МВт) і Ташлицька ГАЕС (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати сумарною робочою потужністю в генераторному режимі 320 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат №3).

У 1996 році як відокремлений підрозділ підприємство увійшло до складу ДП «НАЕК «Енергоатом». За роки існування ВП ЮУАЕС вироблено понад 550 млрд кВт·год. електричної енергії. ВП ЮУАЕС сертифікований за міжнародними стандартами: ISO 9001:2015 «Системи управління якістю. Вимоги», ISO 14001:2015 «Системи екологічного керування. Вимоги та настанови щодо застосування», OHSAS 18001:2007 «Система управління гігієною та безпекою праці. Вимоги». З 2014 р. підприємство очолює Лісніченко Володимир Анатолійович.

Управління інформації та громадських зв’язків

Rambler's Top100