Громадські слухання з обґрунтування безпеки продовження строку експлуатації енергоблока №3 Южно-Української АЕС

Комментарии:

Реалізуючи права громадян та їх об'єднань на участь у розгляді питань в процесі прийняття рішень, пов'язаних з використанням ядерної енергії, виходячи з принципів відкритості та доступності інформації щодо своєї діяльності, органи місцевого самоврядування зони спостереження ЮУАЕС за участі фахівців ВП «Южно-Українська АЕС» ДП «НАЕК «Енергоатом» (ЮУАЕС) провели громадські слухання щодо розгляду матеріалів з обґрунтування безпеки продовження строку експлуатації енергоблока №3 ЮУАЕС.

Активна фаза громадських слухань розпочалася 30 вересня. Порядок їх проведення визначений Постановою КМУ від 18.07.1998 №1122.

Приводом для організації процесу громадських слухань є завершення 10.02.2020 р. проєктного строку експлуатації енергоблока №3 ЮУАЕС та розробка Звіту з періодичної переоцінки безпеки - основного документа, на підставі якого Державна інспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ) ухвалюватиме рішення щодо можливості продовження строку експлуатації енергоблока.

Процес підготовки до громадських слухань з питань продовження строку експлуатації енергоблока №3 ЮУАЕС включав:

 •  взаємні консультації ЮУАЕС та органів місцевого самоврядування щодо проведення громадських слухань;
 •  розробку та підготовку інформаційних матеріалів для громадськості;
 • складання плану-графіка громадських слухань.

Громадські слухання з розгляду матеріалів з обґрунтування безпеки продовження строку експлуатації енергоблока №3 Южно-Української АЕС пройшли в наступних населених пунктах:

Населений пункт

Дата

Кількість учасників, які зареєструвалися

1

с. Мигія

30.09.2019

68

2

с. Благодатне

7.10.2019

70

3

смт Братське

10.10.2019

134

4

смт Олександрівка

18.10.2019

44

5

с. Бузьке

19.10.2019

53

6

смт Арбузинка

22.10.2019

76

7

смт Доманівка*

23.10.2019

78

8

м. Вознесенськ

24.10.2019

131

9

с. Прибужжя

25.10.2019

84

10

м. Южноукраїнськ

31.10.2019

577

* учасники заходу визначили його статус як зустріч з громадськістю

Примітка: Дата, час і місце проведення громадських слухань були встановлені відповідними органами місцевого самоврядування.

Аудіозаписи проведених слухань можна прослухати, а списки учасників переглянути на веб-сайті ЮУАЕС (http://www.sunpp.mk.ua/).

Програма заходу включала:

 •  презентацію матеріалів з обґрунтування безпеки продовження строку експлуатації  енергоблока №3 ЮУАЕС;
 •  відповіді на запитання та зауваження учасників слухань;
 •  збір пропозицій, запитань і зауважень, одержаних у період проведення слухань;
 •  здійснення аудіозапису слухань з метою збору та опрацювання поставлених запитань, висловлених зауважень та пропозицій громадськості.

Усім учасникам громадських слухань були надані пакети інформаційних матеріалів:

 •  бланк реєстрації запитань;
 • інформаційні буклети «Висновки фактора безпеки №14 «Вплив на навколишнє середовище» Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблока №3 ЮУАЕС», «Екологічна політика ДП «НАЕК «Енергоатом», Інвестиційна політика ДП «НАЕК «Енергоатом» та інші інформаційні матеріали.         

Заключна фаза громадських слухань включатиме:

 •  систематизацію та аналіз отриманих у процесі слухань запитань, зауважень і пропозицій; підготовку відповідей на них фахівців; розробку «Книги запитань та відповідей»;
 •  складання за результатами громадських слухань остаточного Звіту для використання одержаних матеріалів у подальшій роботі ЮУАЕС;
 •  оприлюднення результатів громадських слухань шляхом розміщення Звіту та, як його складової, «Книги запитань та відповідей» на веб-сайті ЮУАЕС (http://www.sunpp.mk.ua/)
 • надання друкованих копій Звіту органам місцевого самоврядування, які організували громадські слухання на своїх територіях, та органу державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки.

Для одержання подальшої інформації щодо результатів процесу громадських слухань запрошуємо відвідувати веб-сайт ВП «Южно-Українська АЕС».

Управління інформації та громадських зв’язків

Rambler's Top100