2 июня

Своєчаснiсть призначення та проведення виплат матерiального забезпечення застрахованим особам є запорукою стабiльного розвитку держави!

Добігає кінця 2018 рік, настає час підбиття підсумків роботи Миколаївського міського відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Миколаївській області.

Зазначу, що головним у роботі відділення є своєчасне призначення та надання в повному обсязі
27 видів матеріального забезпечення, страхових виплат, медичних та соціальних виплат, передбачених законодавством, застрахованим особам, потерпілим на виробництві та членам їхніх сімей.

Миколаївське міське відділення обслуговує понад 53 тисячі страхувальників-роботодавців, у яких працюють більше, ніж 160 тисяч застрахованих осіб.
Відділенням за 2018 рік перераховано страхувальникам понад 140 мільйонів гривень для виплати застрахованим особам матеріального забезпечення, а саме:
- допомога з тимчасової втрати працездатності - 97 мільйонів гривень;
- допомога у зв’язку з вагітністю та пологами - 43 мільйони гривень;
- допомога на поховання застрахованих осіб та членів їхніх сімей - 692,9 тисячі гривень (профінансовано 169 страхових випадків).

Також одним із пріоритетів Фонду є забезпечення застрахованих осіб відновлювальним лікуванням після перенесених захворювань та травм, що з 1 січня 2018 року здійснюється за новим принципом - «гроші ходять за людиною».

Після перебування на стаціонарі лікувального закладу застрахована особа (члени сімей застрахованих осіб - діти), відповідно до медичних показань та висновку лікарсько-консультативної комісії, має право продовжити лікування в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу за рахунок коштів Фонду соціального страхування. Застрахована особа має можливість самостійно обрати санаторно-курортний заклад для проходження такого лікування.

У 2018 році 239 застрахованих осіб отримали такі послуги, у тому числі 44 дитини з захворюваннями на цукровий діабет, органів дихання та після перенесених операцій на серці. Загальна сума витрат становить 3,157 мільйона гривень.

983 потерпілих на виробництві, які перебувають на обліку у міському відділенні, у 2018 році отримали 28,9 мільйона гривень щомісячних страхових виплат, одноразової допомоги в разі встановлення стійкої втрати працездатності. 98 осіб, які внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання тимчасово втратили працездатність, отримали від Фонду 1,086 мільйона гривень допомоги.

Також на виконання вимог постанови Кабінету міністрів відділенням було проведено осучаснення страхових виплат потерпілим від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, що спричинили втрату працездатності, та членам їхнїх сімей за 2008-2011 роки. Перерахунок проведено 813 потерпілим на виробництві та 43 особам, які мають право на допомогу в разі втрати годувальника. Щомісячні страхові виплати по відділенню збільшилися на 372 тисячі гривень.

Відділення у поточному році профінансувало витрати на медичну та соціальну допомогу 188 потерпілим на виробництві, у тому числі на лікування, придбання ліків, спеціальний, медичний та постійний догляд, побутове обслуговування, протезування, медичну реабілітацію, придбання спеціальних засобів пересування тощо. Сума витрат становила 2,752 мільйона гривень.

Із початку поточного року 46 потерпілих на виробництві скористалися своїм правом на санаторно-курортне лікування - сума витрат становила 756,763 тисячі гривень. Відповідно до нового механізму, потерпілі на виробництві мають право вільного вибору закладу для проходження лікування. Фонд соціального страхування України також здійснює компенсацію вартості проїзду потерпілих на виробництві до санаторно-курортного закладу та назад. Крім того, у разі необхідності супроводу особи з інвалідністю (якщо така потреба визначена висновком МСЕК), Фонд фінансує витрати на перебування особи, яка супроводжує, на весь період санаторно-курортного лікування.

Миколаївське міське відділення у 2018 році провело велику роботу зі страхувальниками, спрямовану на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням. Проведено три тематичних семінари для інженерів із охорони праці тих галузей, що мають найвищий рівень виробничого травматизму. У 2018 році 40 підприємств отримали допомогу із впровадження системи управління охороною праці, надано допомогу в розробці понад 100 нормативних документів із охорони праці.

Із 1 жовтня 2018 року введено в дію новий Порядок фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України. У зв'язку з цим відділення організувало та провело семінар для страхувальників, що відбувся на базі Миколаївського національного аграрного університету. В роботі семінару взяли участь понад 550 посадових осіб страхувальників, які представляли інтереси понад 90 тисяч застрахованих. Висловлюю щиру подяку ректорові МНАУ В`ячеславу Шебаніну за надання місця для проведення, за гостинність, яку було проявлено до учасників семінару.

Крім того, відділення у 2018 році значну увагу приділило роботі з об`єднаними територіальними громадами Миколаївського району. Начальником Миколаївського міського відділення з метою надання консультативної та практичної допомоги з питань забезпечення гарантованих державою прав працюючих громадян щодо їхнього соціального захисту було проведено виїзні зустрічі з головами ОТГ. Особливу увагу на зустрічах було приділено організації роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності застрахованих осіб. Зустрічі відбулися за участю представників роботодавців та застрахованих осіб ОТГ

....Рік, що минає, був насиченим на події. А напередодні Різдвяних та Новорічних свят бажаю вам та вашим родинам Божого благословення, миру, міцного здоров`я, благополуччя, злагоди!

Юрій ГАННОШИН,
начальник Миколаївського міського відділення управління виконавчої
дирекції Фонду соціального страхування України в Миколаївській області

Просмотров:
comments powered by HyperComments