25 января

Руководители николаевских предприятий, расположенных по раскуроченной улице 12-й Продольной, обратились к мэру Сенкевичу

Листами до мера, як дорогою життя

Шановний Олександр Федорович!

Майже рік велись перемовини та переписка десятьох миколаївських підприємств та організацій з владою міста з питання – зробити проїзною частину вулиці 12-а Поздовжня, на якій розташовані ці організації, до речі з загальною кількістю працівників - понад шістсот спеціалістів.

Інвестиції в ці підприємства і, як наслідок, створені робочі місця, надійшли з таких міст, як Київ, Дніпро, Одеса, держава Франція і, звісно, міста Миколаєва. Але відсутність проїзної спроможності по вищевказаній вулиці майже унеможливлює подальше функціонування та стабільний розвиток бізнесу, а в подальшому, на жаль, розглядаються варіанти його значного скорочення та навіть закриття, що врешті-решт частково й сталося.

Для вирішення цієї проблеми, як Ви напевно знаєте, ми залучали київський офіс європейського бізнес-омбудсмена. Смішно, але досягненням цих дій стали дві години роботи невеликого тракторця та дві-три автомашини асфальтних відходів, які змив перший дощ, не залишивши навіть слідів.

І ось, нарешті, ми отримали від мерії листа про те, що дорогу відремонтують у 2019 році і це є в планах робіт. Але з телефонної розмови з департаментом ЖКГ ми дізналися, що в планах станом на 12.12.2018р. цих робіт поки що немає.

Закономірно виникає питання – це чергова відписка Вашого заступника пана Степанця Ю.Б., чи звичайне словоблуддя чиновників, як то казали раніше – грюкаємо по рейках, щоб думали, що ми їдемо.

Нас це не тільки дивує, але й обурює. Ми впевнені, що Ви, як міський голова, ваші заступники, керівники департаментів та управлінь міського господарства не настільки первинно не підготовлені та відірвані від реалій життя управлінці, щоб не розуміти, як і хто наповнює скарбницю міста. Тоді чому звичайні громадяни, яких ми обрали собі за владу, майже миттєво перевтілюються в безвідповідальних чинуш, а в ще гіршому варіанті в подальшому стається їх трансформація з варягів у владу на ворюг у владі?

Чому тоді такі звичайні життєві питання, як ремонт доріг, як оформлення документів на землекористування, первинні підключення до енергокомунікацій та отримання послуг від них, численні перевірки інспектур стали в нашому місті «стіною Манергейма», пробити яку не здатні ні танки, ні гармати. Тільки гроші долають цю перепону - з високим рівнем цинізму та зневаги до людей бізнесу.

Чому для чинної влади міста не є пріоритетом системна щоденна наполеглива праця по вирішенню питань діяльності бізнесу, безкомпромісна боротьба з брехнею, тяганиною та здирництвом. Коли нарешті питання про оформлення землекористування, доступу до комунікацій, відсунення брудних рук різних інспектур від підприємців стануть Біблією і маніфестом діяльності влади.

Безліч «чому?», на які треба давати відповіді.

Досить лозунгів про європейськість, бізнес клімат та іншу тріскотню на ці теми. Бізнес сплачує податки, а влада будує та ремонтує дороги без шахрайства та крадіжок, видає свідоцтва на землекористування всім: від власників малих садиб, до власників всього спектру бізнесу – від малого до великого, без хабарів та багаторічної тяганини; забезпечує через свій вплив вільний доступ до енергомереж, згідно Закону.

Системна (не картинна), на перший погляд невидима, праця місцевих чиновників-управлінців стає тою капілярною живлячою вологою для бізнесу, що дає йому можливості, як мінімум, не засохнути, а функціонувати. Тут мало місця для піару та позерству на бігбордах.

Далеко не всі здатні за покликанням та особистими моральними уподобаннями до такої праці. Перефразувавши вислів українського класика, який дуже влучно охарактеризував цю проблему такими словами: «На полі чесної праці людно не буває». Є над чим думати, робити висновки і, головне – працювати.

Повертаючись до нашого питання ремонту дороги, ми просимо Вас, шановний Олександре Федоровичу, взяти під особистий контроль цю проблему з розумінням, що за цим стоїть, та на можливі негативні наслідки, якщо її не вирішити.

З повагою та надією на розуміння

Проектно-інжинірингова компания ТОВ «ЕСІС-3.Ком», яка представляє французський проект екологічного будівництва RainbowEcosystem Франція

Петі Рафаель

ТОВ «АВ Метал Груп» м. Днепр

Е.А. Ильенко

НФ ТОВ Ойл Груп» м. Київ

Ю.С. Голуб

ТДВ «МСУ-28»

Г.Ф. Попова

    Просмотров:
    comments powered by HyperComments