18 марта


Пасхальне послання високопреосвященішого Володимира, митрополита Миколаївського і Богоявленського

Дорогі братті і сестри!
Нині всі православні християни радісно святкують найбільше і найвеличніше свято Церкви Христової - Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа.

Пасхальна радість знову завітала до наших сердець і храмів. Знову з піднесенням зазвучало пасхальне вітання: Христос воскрес!
Ще вчора разом із апостолами ми сумували через смерть свого улюбленого Учителя, а сьогодні разом із усім світом видимим і невидимим радіючи співаємо «Христос бо воскрес, радість вічна».
Ще вчора була втрачена надія на спасіння, а сьогодні ми маємо надію на життя вічне. Ще вчора смерть тяжіла над творінням, ставлячи під сумнів сенс земного буття, а сьогодні ми сповіщаємо всім велику перемогу Життя над смертю.
Рано-вранці до схід сонця жінки-мироносиці ідуть до гробу. Той гріб був для них гробом зневіри, а став гробом надії. Жінки-мироносиці, які завжди ходили за Христом і служили Йому, покладали надію, що Господь ніколи не залишить їх, і слово «Радуйтесь!» раптом сколихнуло їх свідомість, і ця радість увійшла до їхніх сердець. Ця радість сколихнула не тільки їхню свідомість, але й свідомість усього людства.
Воскресіння Христове - це найбільше чудо, яке подарувало всьому світові і людству нову радість і нове життя. Воскресіння Христове відкрило сторінку нової ери людського буття на землі. Цю нову еру не може затьмарити ніщо: ні диявол, ні смерть, ні пекло, тому що Христос на хресті переміг смерть, переміг диявола і дав всім надію на життя вічне.
Наша свята Церква навчає нас і каже, що церковні свята - це не просто згадування святкових подій, що відбулися в давноминулі часи. Пасхальні святкування роблять нас учасниками тієї реальності, яка прославляється у церковних піснеспівах, у її святих молитвах по всьому християнському світі. Подія Пасхи Христової робить нас причасниками смерті і Воскресіння Спасителя світу, дає нам відчути невимовну радість майбутнього вічного життя.
Пасха Христова - це серцевина і непереможна сила християнства, яка дає надію, окрилює молитву, подає благодать і знищує всяке зло і саму смерть.
Воскресіння Христове - це завершення земного тернистого шляху Спасителя, увінчаного стражданнями і голгофською жертвою. Не випадково в літургійних текстах Христос неодноразово іменується Подвигоположником нашого спасіння. «Бо Я дав вам приклад» ( Ін.13,15), - сказав Господь своїм учням і закликає всіх нас наслідувати Його.
Дорогі у Христі браття і сестри!
Ми дякуємо нашому Спасителю за Його безмежну любов до нас грішних. Ми дякуємо Йому за те, що Його любов до людини повернула нам втрачений рай і вічне життя. Світло Христового Воскресіння засяяло із Гробу. Гріб, який завжди був знаряддям смерті, у Христі став для нас джерелом життя.
Сьогодні ми всі радіємо невимовною Пасхальною радістю. Але наш народ переживає нелегкі часи. На Його долю лягли важкі випробування, але він стоїть твердо і непохитно. Пасхальна радість зміцнює нашу надію та надихає нас і наше українське військо, і весь наш народ на перемогу над ворогом. Як смерть панувала у світі, за попущенням Божим, лише до певного часу, але була переможена, так і ворог нашого народу буде переможений і буде викинутий за межі нашої української землі. І правда все одно запанує, і ніч минеться, а день настане.
У ці святкові Великодні дні сердечно вітаю Вас, боголюбиві пастирі, Христове дияконство, благочестиву паству Миколаївської єпархії Київського Патріархату зі святом Світлого Христового Воскресіння. Нехай Воскресіння Христове просвітить серця всіх, щоб у любові, мирі та злагоді люди всі разом раділи у Сині Божому, Який є Світло для світу, Істина і Життя.
Благодать Господа нашого Ісуса Христа нехай буде з усіма Вами.

Христос воскрес! Воїстину Христос воскрес!

Просмотров:
comments powered by HyperComments