23 октября


В Николаеве зафиксировано 39 несчастных случаев на производстве

Комментарии: 1

Хіба є щось більш цінне, ніж життя і здоров'я людини? Безумовно, немає. Тому люди завжди цікавляться: як зберегти здоров'я і продовжити життя.

Одним із факторів, що впливає на здоров'я і безпеку людини, є умови праці на робочому місці. На жаль, доводиться часто констатувати, що умови і рівень охорони праці на багатьох підприємствах ще далекі від рівня, досягнутого розвиненими країнами. Свідчення цього - гірка статистика нещасних випадків, що сталися на виробництві, численних професійних захворювань працівників, викликаних шкідливими і небезпечними умовами праці.
Звичайно, виникає закономірне питання: хто забезпечує конституційне право кожної людини на належні, безпечні і здорові умови праці? Відповідно до Закону України «Про охорону праці», саме роботодавець зобов'язаний створити умови, що відповідають вимогам нормативно-правових актів, а також забезпечити виконання відповідних вимог законодавства.
У Миколаївській області чимало підприємств, де роботодавцями успішно вирішуються питання промислової безпеки та охорони праці. Рівень виробничого травматизму в області має тенденцію щорічного зниження.
Однак випадки отримання працівниками травм під час виконання трудових обов'язків все ж таки мають місце. Протягом року від нещасних випадків, пов'язаних із виробництвом, постраждали 50 працівників. Четверо з них загинули, а шестеро отримали травми, що згодом можуть призвести до інвалідності.
Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Миколаївській області постійно проводить аналіз виробничого травматизму. Про його результати  ми доповідаємо  роботодавцям на нарадах, семінарах, а також щоквартально розміщуємо у відповідному розділі сайта виконавчої дирекції Фонду.
Даний аналіз вказує на наступне: в порівнянні з аналогічним періодом минулого року кількість страхових нещасних випадків зменшилася на 10 відсотків, але професійних захворювань зареєстровано значно більше - на 62 відсотка. Основним професійним захворюванням є туберкульоз серед медичних працівників.
80 відсотків від усієї кількості нещасних випадків зареєстровано на підприємствах міста Миколаєва. Найбільша кількість нещасних випадків (44%) відбулася через падіння. Травмувалися частіше за всіх медичні працівники та водії. Причини ж абсолютної більшості (90%) страхових нещасних випадків носять організаційний характер. І що суттєво, 80 відсотків із них сталися через поруше ння вимог інструкцій із охорони праці!  
Але ж давно відомо - профілактика виробничого травматизму не вимагає значних фінансових витрат. Цілком достатньо підвищити виробничу дисципліну, організувати навчання і перевірку знань із охорони праці.
Так протягом восьми місяців 2017 року на підприємствах, в організаціях та установах міста Миколаєва зафіксовано 48 нещасних випадків, 39 із яких пов'язані з виробництвом. Із 1 серпня Миколаївським міським відділенням управління ВД ФСС України в Миколаївської області в Інгульському та Заводському районах  зафіксовано 17 нещасних випадків, 15 із яких пов'язані з виробництвом. Із них сім випадків - у Миколаївському обласному центрі медичної допомоги та медицини катастроф, п'ять - у Миколаївській обласній кліничній лікарні і три випадки на підприємстві «Миколаївгаз».  
Слід зазначити, що більшість нещасних випадків, що сталися на виробництві, за своїми обставинами і причинами схожі. Значною мірою це стосується травм, отриманих працівниками через падіння. І тому, з огляду на те, що йде зима, треба проводити комплекс попереджувальних заходів із недопущення падіння працівників.
Звертаємося до роботодавців, керівників підприємств - зверніть увагу на профілактику нещасних випадків, не допускайте отримання травм працівниками, створіть їм гідні та безпечні умови праці!

 Ігор Помазанов,
начальник відділу профілактики виробничого травматизму
 Миколаївського міського відділення управління виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України в Миколаївській області

Просмотров:
comments powered by HyperComments

Loading...