16 октября

В Николаевской области власть начинает избавляться от неугодных редакторов

Против газеты "Рідне Прибужжя" новые чиновники действуют старыми методами

Заява Миколаївської обласної організації Національної спілки журналістів України

Останнім часом занепокоєння журналістів миколаївських ЗМІ викликає ситуація, що склалася навколо обласної газети «Рідне Прибужжя». Є підстави стверджувати, що на колектив редакції посилюється чиновницький тиск, спостерігаються елементи цензури, вчиняються дії, що дестабілізують фінансове становище видання.
Бюро обласної організації НСЖУ на своєму засіданні від 25 червня 2007 року розглянуло ситуацію щодо тиску на ЗМІ і дійшло висновку, що на превеликий жаль, організаторами наступу на газету виступають керівники обласної ради.
Т. В. Демченко, за повідомленнями працівників редакції, вступила у відкритий конфлікт з трудовим колективом цього популярного видання, намагається звільнити редактора Тетяну Одинцову, яка багато зробила для становлення „Рідного Прибужжя". Бюро обласної організації з тривогою розцінює це як наступ на свободу слова, порушення Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», що встановлює державні гарантії свободи ЗМІ відповідно до Конституції України.
Особливо турбує те, що даний випадок тиску на пресу непоодинокий. Так, минулого місяця редакція вже іншої обласної газети — «Николаевский бизнес» - не змогла опублікувати матеріал у запланованому номері (його просто довелося зняти), через те, що в ньому йшлося про конфлікт навколо бізнесу сім'ї Демченків. Матеріал лише готувався до друку, а голова обласної ради вже чітко дала зрозуміти головному редактору газети, що вона незадоволена втручанням преси. Колектив редакції газети «Николаевский бизнес» розцінив цей факт як тиск на ЗМІ, і поставив цілком логічне запитання: «Чи можлива в нашій області свобода слова, якщо голова обласної ради так негативно реагує на виступи преси?»
У вихорі політичних протистоянь, напередодні виборів журналісти мають особливо відповідально ставитися до своїх професійних обов'язків -чесно і неупереджено інформувати суспільство про події, що відбуваються. Чи можуть вони це зробити в умовах тиску і цензури?
Обласна організація Національної спілки журналістів України занепокоєна посяганнями на свободу слова, які мали місце останнім часом. Сподіваємось, що громадськість, журналісти, депутати всіх рівнів не дозволять посадовим особам запровадити цензуру в ЗМІ. Свобода слова - велике завоювання демократії, яке всі ми повинні захищати щодня.
Голова обласної організації НСЖУ Микола Стеценко
Просмотров:
comments powered by HyperComments